Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 253238
Kurum Adı : Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi
Telefon : 0 (452) 522 23 95
Faks : 0 452 522 23 40 96
WEB Adresi : http://ordusbl.meb.k12.tr
Adres : Efirli Mahallesi, Akmustafaoğlu Mevkii, Mücavir Sokak, No21, PK 52750, Perşembe, ORDU

VİZYON
Okulumuzun hem öğretenler hem de öğrenenlerin, birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inandığı, öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği, her velinin öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini inandığı, herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çabaladığı bir eğitim kurumu olmasını istiyoruz.

MİSYON
Ordu Sosyal Bilimler Lisesi tüm idareci, öğretmen ve personeliyle bütün öğrencilerimizin; aydınlık ufuklar ışığında bilimsel kavramları, yönelimleri, gelişmeleri öğrenmelerini sağlamak. Kültürümüzü, milli ve manevi değerlerimizi birbirlerine saygılı bir şekilde özümsemelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, kendilerini tanımalarına yardımcı olmak, Atatürk ilke ve devrimlerine, evrensel insani ilkelere saygılı, toplumumuzun ve insanlığın gelişen ve değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanabilmeleri için varız.

BAŞARILAR
ÖSYM Üniversite Yerleştirme sonuçlarına göre 2014 yılında; 26 öğrencimiz Hukuk Fakültelerine, 18 öğrencimiz Mühendislik Fakültelerine, 8 öğrencimiz Tıp Fakültelerine, 6 öğrencimiz Eczacılık Fakültelerine, birçok öğrencimiz de farklı fakültelere olmak üzere 132 öğrencimiz, Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Hacettepe, Marmara, İstanbul, KTÜ gibi ülkemizin en seçkin üniversitelerindeki bölümlere yerleştiler. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Okulumuz birçok alanda, birçok yarışma ve projede çok önemli başarılara imza atmıştır. Her geçen gün daha çok sosyalleşen, çok daha kaliteli eğitim-öğretim hizmeti vermeye çalışan, öğrencilerimizi ve yarınlarımızı önemseyen okulumuzun başarılarını Okul WEB Sitemizden güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 15:50
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : -

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine uzaklık 8km, ilçe merkezine uzaklık ise 5km´dir
Ulaşım : Okulumuza şehir merkezindeki Efirli dolmuşlarına binerek ortalama 15 dakika gibi kısa bir zamanda kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Doğa içinde güvenli bir çevrede yer alan okul yerleşkemiz; şehrin tüm stresinden, gürültüsünden ve olumsuzluklarından uzaktır.